• Tradice, kvalitaa zodpovědnostjiž 30 let šetří Novelan díkyalternativnímu vytápění životní prostředí.

  Tradice, kvalita
  a zodpovědnost

  již 30 let šetří Novelan díky
  alternativnímu vytápění životní prostředí.

 • Optimální pracovnípodmínkyNovelan umožňuje úspornévytápění kancelářských objektů i skladů.

  Optimální pracovní
  podmínky

  Novelan umožňuje úsporné
  vytápění kancelářských objektů i skladů.

 • Produkty pronejvyšší nárokyInovativní systémová technika kombinovanás promyšleným designem.

  Produkty pro
  nejvyšší nároky

  Inovativní systémová technika kombinovaná
  s promyšleným designem.

Referenční instalace Novelan

Logistické centrum firmy GLS

Poskytovatelem logistických služeb General Logistics Systems (GLS) zprovoznil konce srpna 2008 nedaleko Innsbrucku novou halu na balení a rozesílání obálkových zásilek.  Hala má velikost 1650 m² a kancelářský objekt dalších 225 m². Celý objekt byl postaven podle přísných ekologických standardů. To zahrnovalo systém navržený pro alternativní energetický systém vytápění v podobě 5 tepelných čerpadel vzduch/voda.

Wellness a kavárna v Gardelegen s LA 15

Tyto lázně jsou nejen domovem útulné kavárny, ale jsou i vytápěny lokálně s nulovými emisemi. To je zajištěno s pomocí venkovního tepelného čerpadla vzduch/voda LA 15 značky Novelan. Výsledkem je místo bez škodlivých látek, které by mohly zkazit požitek z jinak příjemné relaxace. Díky tomuto tepelnému čerpadlu může být na 266 m² ekonomicky a šetrně k životnímu prostředí udržena perfektní teplota. 

Townhouse ve středu Berlína

Tepelné čerpadlo vzduch/voda pro vnitřní instalaci bylo instalováno s cílem vytápění a ohřevu teplé užitkové vody. Proto bylo použito tepelné čerpadlo LI 19M s multifunkčním zásobníkem. Moderní městský dům "Townhouse" o 500 m² je nyní vytápěn s pomocí podlahového topení. Nejen fasáda budovy, ale i energetická bilance je nyní působivá.